• Čo sa deje na zápise

• Počas zápisu pedagóg chvíľku hravou formou pracuje s dieťaťom - či rozozná, farby, základné geometrické tvary, veľkosť, orientácia v priestore (hore, dole, vľavo, vpravo), prípadne dieťa  nakreslí obrázok, alebo porozpráva podľa obrázku, recituje básničku, alebo spieva pesničku a p.

Ide o orientačné posúdenie spôsobilosti dieťaťa na školu.

Následne sú pre deti pripravené tvorivé aktivity - výroba výrobku (kreslenie, lepenie, vyfarbovanie a p.

Rodič zatiaľ vyplní potrebné tlačivá s údajmi o dieťati a dostane základné informácie pred nástupom dieťaťa do prvého ročníka. Zároveň má rodič možnosť komunikovať s vedením školy svoje prípadné požiadavky, či nejasnosti.

Na zápis si nezabudnite priniesť: občiansky preukaz a rodný list dieťaťa.