Navigácia

 • OZNAM

  Vedúca jedálne ZŠ Partizánska uverejňuje na základe požiadaviek rodičov IBAN čísla účtu školskej jedálne: SK5802000000002762330953. IBAN nájdete aj v sekcii Školská jedáleň.

 • Úspech našich žiačok v súťaži "Európa v škole"

  V okresnom kole literárnej časti súťaže Európa v škole  nás potešilo vyhodnotenie, pretože z troch kategórií sa na prvom mieste v dvoch z nich umiestnili naše žiačky.

  V 1. kategórii sa na prvom mieste umiestnila Karolína Jakubová z III.B triedy (pripravila ju p. učiteľka Píšová).

  V 3. kategórii zvíťazila Jasmína Jakalová z IX.A triedy (pripravila ju p. uč. Dúcka).

  Obom dievčatám gratulujeme a držíme im palce v celoslovenskom kole.

 • Aktualizácia údajov

  13. 2. 2015 Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Príroda plná vedomostí

  O tom, že žiaci ZŠ Partizánska sú úspešní nielen v športe, ale aj vo vedomostných súťažiach, nikto nepochybuje.  Dokázali to aj štvrtáci v zábavno-vedomostnej súťaži „Príroda plná vedomostí“, ktorá sa konala 9.2.2015 v CVČ. Súťaž je určená žiakom, ktorí sa zaujímajú o zemepis, prírodopis, astronómiu a majú všeobecný prehľad. Každú triedu zastupovalo jedno dvojčlenné družstvo. V štyroch súťažných kolách boli naši žiaci silnými konkurentmi ostatným bánovským školám a jednoznačne viedli. Preukázali vynikajúce vedomosti a zručnosti vo všetkých oblastiach. Prejavili svoju šikovnosť a široký rozsah vedomostí o vesmíre, aj o prírode a  hravo si poradili s náročnými otázkami. Za svoju námahu boli ocenení krásnymi publikáciami. Na stupienkoch víťazov stáli všetky tri družstvá z našej školy v tomto poradí:

  1.miesto: 4.A  Sofia Repková a Šimon Doležal

  2.miesto: 4.B Marcus Hranica a Marianna Bačíková

  3.miesto: 4.C Alexander Kramár a Radovan Vrška

  Všetkým súťažiacim gratulujeme k úspechu a pánom učiteľom ďakujeme za prípravu.

 • Okresné kolo Geografickej olympiády

  Dňa 5.2.2015 sa v ZŠ Školská konalo OK GO. V silnej konkurencii našu školu úspešne reprezentovali:

  kategória E      3. miesto: Marek Kasala (9.B), úspešní riešitelia: Rastislav Krajčo (9.C), Samuel Znášik (8.B)

  kategória F      4. miesto: Peter Segeš (7.B)

  kategória G     5. miesto: Natália Malíková (5.A), 6. miesto: Michal Káčer (5.B)

  Do krajského kola, ktoré sa bude konať 21.4. 2015 v Novom Meste nad Váhom, postúpil Marek Kasala, ktorému držíme palce. Všetkým žiakom ďakujeme a blahoželáme!

   

 • Karneval 2015

  Deň ako každý iný, no na ZŠ na Partizánskej ulici bol predsa niečím výnimočný.  Už od rána sa telocvičňa našej školy postupne začala zapĺňať maskami, ktoré sa prišli zabavil na tradičný Fašiangov ý karneval.  Otvorenie karnevalu predchádzala vstupenka v podobe piesne Fašiangy Turíce, ktorú si žiaci pripravovali v školskom klube.  Po úvodnom príhovore sa do zábavy v podobe diskotéky pustili rozprávkové bytosti ako lesné, nočné vily, princezné ich záchrancovia rytieri, veselí šašovi a na všetko dohliadali policajti a vojaci.  Karnevalové masky preukázali svoju šikovnosť, obratnosť a súťaživosť v triedení plastových vrchnákov, kde každé víťazné družstvo bolo ocenené. Po tanečnej zábave sa deti pohostili v školské jedálni,, kde ich už ako každý rok čakali chutné šišky s džemom. Karneval alebo polročná diskotéka dopadla na výbornú a veríme, že o rok sa stretneme opäť v priestoroch našej školy.       

 • Bude zo mňa spisovateľ!

  Základná škola na Partizánskej ulici každoročne vyhľadáva a podporuje výnimočné mladé talenty v rôznych oblastiach. Jednou z nich je aj detská literárna tvorba. Pre niektorých žiakov našej školy sa stal deň 26. január 2015 výnimočným dňom. Dôvodom na radosť bol úspech v súťaži a ocenenie titulom  Mladý Jesenský. Odborná porota zhodnotila v úvode celkovú úroveň prác, kvalitu, kvantitu. Nešetrila ani pochvalami a povzbudením mladých talentov do ďalšej tvorby. Slávnosť odovzdávania cien spestrili žiaci zo ZUŠ D. Kardoša, ktorí predviedli svoje umenie v krátkych divadelných ukážkach. Spomedzi  žiakov našej školy si titul Mladý Jesenský odniesli žiaci Šimon Babinec z 2.A, Karolína Jakubová z 3.B, Šárka Polčáková zo 4.A a Matúš Bátora zo 4.B. Pani porotkyňa, ktorá mala zhodnotiť kategóriu mladších žiakov, pochválila dielo nášho žiaka Šimonka Babinca, ktorý napísal poučné príbehy o mačičkách. Tieto príbehy vznikli vďaka úžasnej fantázii a kreativite, ktorú tento žiak prejavuje i  počas iných predmetov, prezradila tr.uč. R. Tuchyňová. Tieto vtipné, no pritom poučné príbehy si na záver vypočuli všetci prítomní z úst porotcov.

  Poďakovanie patrí rodičom, ktorí talentované deti podporujú a padagógom, ktorí tento talent v deťoch rozvíjajú. Verím, že o pár rokov z radov našich žiakov vyrastú noví spisovatelia. Veľa úspechov!

 • Zimný envirodeň

  Dňa 28.1.2015 sa na našej škole konala akcia s názvom Zimný envirodeň. Počas dvoch vyučovacích hodín sa žiaci 1. stupňa venovali environmentálnej výchove v prírode. Žiaci sa na tento deň tešili a plní očakávania si chystali a vyrábali búdky, kŕmidlá i samotné všakovaké krmivo pre vtáky a lesnú zver. Keď p. učiteľ Krištof vyhlásil deň D, v priaznivom počasí sme vyrazili v sprievode triednych učiteľov na vychádzku do okolitej prírody. V lokalitách „Vodáreň, Salaštek a Splav“ sme vešali na vhodné stromy kŕmidlá pre vtákov. Počas pobytu v lese a na poli sme sa oboznamovali so zimnou prírodou, videli sme viaceré skupinky srnčej a jelenej zveri, ba dokonca stopy diviaka v snehu. Tam sme im nechali pod kríčkami pochúťky v podobe mrkvy, obilia, sena...Na svoje si určite prišli aj líšky, lebo niektorí z nás mali aj kúsky mäsa. Po splnení nášho poslania sme sa stihli aj zahrať hry na snehu, najviac sa nám páčila guľovačka. Cestou späť do školy sme si všimli, že sýkorky už so zvedavosťou obletovali dobroty, ktoré sme im nachystali. Sme radi, že sme mohli pomôcť lesným zvieratám, ale aj sebe. Pobyt v prírode, na čistom vzduchu, určite prospel našej otužilosti a vyhnal z nás chrípkové bacily, ktoré na nás číhajú práve v tomto období v školských laviciach. 

  Foto z tohto dňa nájdete vo fotogalérii.

 • Okresné kolo v bedmintone žiakov a žiačok ZŠ

  V dňoch 22. januára a 29. januára 2015 sa na základnej škole Komenského konali okresné kolá v bedmintone žiakov a žiačok. Družstvá jednotlivých škôl súťažili v dvoch dvojhrách a jednej štvorhre.

  V súťaži chlapcov sa našej dvojici V.RusnákJ. Bočák nedarilo, nakoľko v súboji o postup do finále podľahli ZŠ Gorazdova 3:0 a v boji o tretie miesto podľahli ZŠ Slatina nad Bebravou takisto 3:0. Obsadili tak celkové 4. miesto.

  Oveľa väčšiu radosť nám však pripravili o týždeň neskôr dievčatá. Družstvo v zložení A. Ráciková, D. Jánošíková a M. Bronišová vo svojom prvom vystúpení porazilo ZŠ Gorazdova hladko 3:0 a vo finále dievčatá zvíťazili aj nad ZŠ Komenského v pomere 2:1. Víťazstvom v okresnom kole si tak dievčatá zabezpečili postup do regionálneho kola, v ktorom budú reprezentovať náš okres. Regionálne kolo sa uskutoční v Prievidzi dňa 9. februára 2015 a my držíme samozrejme dievčatám palce v úspešnej reprezentácii našej školy. Gratulujeme !!!

 • Lyžiarsky výchovno – výcvikový kurz JASENSKÁ DOLINA 2015

  V dňoch od 11-teho do 16-teho januára 2015 mali žiaci 7.-9. ročníka našej školy zúčastniť sa lyžiarskeho výcviku, ktorý sa konal pod taktovkou predmetovej komisie telesnej a športovej výchovy.
  Lyžiarsky výcvik bol organizovaný a prebiehal v lyžiarskom stredisku JASENSKÁ DOLINA – KAŠOVÁ pri Martine. Celkovo sa akcie zúčastnilo 26 detí našej školy, ktorých sprevádzali 2 lyžiarsky inštruktori – pedagógovia, jeden pedagogický dozor a zdravotník.
  Lyžiarsky kurz prebiehal od nedele do piatka, kedy boli deti rozdelené do troch výkonnostných lyžiarskych skupín. Žiaci sa učili a zdokonaľovali v základných lyžiarskych technikách a zručnostiach. Môžeme konštatovať, že výsledky lyžiarskeho výcviku splnili naše očakávania,  nakoľko všetky zúčastnené deti zvládli štandardy požadované v učebných osnovách. Ako doplnok sa niektoré z detí venovali aj nácviku jazdy na snowboarde, čo bolo zaujímavou zmenou a doplnkom k jazde na lyžiach. Vo večerných hodinách sa deti venovali aj teoretickej časti výučby, kde sa naučili dôležité veci o lyžiarskej výstroji, lyžiarskej technike, ale i histórii lyžovania.

  Lyžiarsky výcvik sme ukončili v piatok (16.01.2015) príchodom k ZŠ Partizánska, kde si deti vyzdvihli rodičia. Sme radi že počas lyžiarskeho výcviku nedošlo k žiadnemu vážnejšiemu zraneniu a už teraz sa tešíme na ďalší výcvik, ktorý budeme organizovať v budúcom školskom roku.

 • Exkurzia vo Hvezdárni v Malých Bieliciach

  V pondelok, dňa 19.1.2015 sa žiaci 4. ročníkov (4. A,B,C) zúčastnili exkurzie vo Hvezdárni v Partizánskom. V projekčnej miestnosti mali možnosť zhliadnuť zaujímavý film o planétach slnečnej sústavy, videli pohyblivé modely planét, Mesiaca a spoznali ďalšie zaujímavosti a novinky o vesmíre. Na záver nám pracovník hvezdárne ukázal v kupole najväčšiu vzácnosť- veľký vesmírny ďalekohľad a vysvetlil ako funguje. Žiaci si zaujímavým spôsobom rozšírili vedomosti o vesmíre. 

 • Deň otvorených dverí pre budúcich prváčikov a ich rodičov

  Riaditeľstvo ZŠ Partizánska 6
  pozýva všetkých budúcich prváčikov a ich rodičov na

  DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ,

  ktorý sa uskutoční dňa 24. januára 2014 (sobota)
  v čase od 10,00 – 12,00 hod. v priestoroch školskej jedálne.

  Pripravený je bohatý program, ako napríklad pohybové hry pre deti, prehliadka priestorov školy, simulované vyučovanie,...

  Príďte stráviť zaujímavé sobotné predpoludnie!

  Tešíme sa na Vašu účasť!

 • Biblická olympiáda - školské kolo

  Dňa 23. 1. 2015 prebehlo v našej škole (v školskej jedálni cez 1. vyučovaciu hodinu) školské kolo Biblickej olympiády. Zúčastnilo sa ho 23 žiakov 6. - 9. ročníka. Obsahovo bolo školské kolo zamerané na jednu z kníh Nového zákona – Skutky apoštolov.

  1. miesto: Justína Majáková (7. A),
  2. miesto: Jasmína Jakalová (9. A),
  3. miesto: Denisa Fojtíková (8. A).

  Tieto  žiačky sa ako trojčlenné družstvo zúčastnia okresného (dekanátneho) kola, ktoré sa uskutoční v marci. 

 • Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

  Dňa 14.1.2015 sa konalo okresné kolo olympiády z anglického jazyka. Našu školu reprezentovala žiačka Silvia Bátorová z 9.A a úspešne obsadila tretie miesto. Srdečne blahoželáme!

 • Okresné kolá vo volejbale žiačok a žiakov

  Dňa 9.1.2015 sa uskutočnili okresné kolá vo volejbale žiačok (Sokolovňa - Gymnázium) a žiakov (ZŠ Gorazdova). Naše družstvá si počínali veľmi dobre, keď v každej kategórii spomedzi štyroch škôl obsadili obe družstvá krásne 2. miesto. Srdečne blahoželáme!

 • Snehuľkovia a snehuľky v ŠKD

  Pozrite ako sme využili darčeky od Pani zimy. Jedno pekné zimné popoludnie sme využili na zábavné hry so snehom. A dobre sme urobili, pretože už večer bol iný – skôr jesenný a na druhý deň po snehovej nádielke nebolo chýru ani slychu. Veľmi dobre sme sa vyšantili a náš snehuliak bol vyšší ako ten najvyšší deviatak (trošku obalený listami, ale to nám nevadilo), a koľko nám dal roboty....

  A takto sa nám darilo :)

 • ZRPŠ 9. ročníkov

  Milí rodičia, milí žiaci 9. ročníka,
  srdečne Vás pozývame na rodičovské združenie pre deviate ročníky so zástupcami stredných škôl, ktoré sa uskutoční dňa

  15. januára (štvrtok) 2015 o 15.00 hod. v jedálni Základnej školy, Partizánska 6.

  Tešíme sa na Vašu návštevu!

 • Záver roka 2014

  Milé deti, milí žiaci, milí učitelia, kolegovia!

  Opäť k nám prichádza ten dlhoočakávaný čas, na ktorý sme sa tak veľmi tešili - čas Vianoc, pohody, lásky. Prajme si, aby sme ich všetci spoločne prežili v pokoji, radosti, aby sa nám splnili všetky tajné sny a v novom roku aby sme sa plní nových plánov a očakávaní stretli na chodbách našej školy...

  Merry Christmas & Happy New Year!

  P.S.: NEZADUBNITE: Stretneme sa 8.januára 2015!

 • Beseda o rieke Bebrave alebo ako sa stať dobrým rybárom

  Dňa 18.12. sa v  ZŠ Partizánska konala prednáška spojená s prezentáciou určená pre žiakov tretieho ročníka. Pán Marek Dulák žiakov informoval o základných informáciách o rieke Bebrave od jej prameňa, akými obcami preteká, kým príde do Timoradze, ako tečie ďalej, až do Čierneho mora.
  Porozprával deťom  o živočíchoch, ktoré v súčasnosti v Bebrave i v blízkosti rieky  Bebrava žijú.
  Žiaci sa dozvedeli aj niečo o rybárstve, miestnej organizácii, nástrahách a spôsobe lovu rýb. Prezentácia bola príjemným a poučným spestrením vyučovania prírodovedy a vlastivedy v škole.

 • Krátke divadielka v anglickom jazyku

  Dňa 17.12. sa v priestoroch školy konala prehliadka krátkych divadielok v anglickom jazyku žiakov 1. stupňa, pod vedením pedagogičiekMgr. Bulíkovej Ľubice aMgr. Richtárikovej Márie. Všetci žiaci 1.A,B, 2.A, 3.A, 4.A,C predviedli divadlá  na rozprávkové motívy. Žiaci si sami vyrobili kulisy aj masky. Prišli sa pozrieť aj rodičia a iní žiaci. Všetci dostali diplomy za účasť.  Divadelné predstavenie sa všetkým žiakom i dospelým páčilo a tak deti sľúbili, že z festivalu urobia tradíciu.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Partizánska 6, 957 01 Bánovce nad Bebravou
  Partizánska 6, 957 01 Bánovce nad Bebravou
 • 038/760 3425, 038/760 3424, Fax: 038/760 3425

Fotogaléria