Navigácia

 • Záver roka 2014

  Milé deti, milí žiaci, milí učitelia, kolegovia!

  Opäť k nám prichádza ten dlhoočakávaný čas, na ktorý sme sa tak veľmi tešili - čas Vianoc, pohody, lásky. Prajme si, aby sme ich všetci spoločne prežili v pokoji, radosti, aby sa nám splnili všetky tajné sny a v novom roku aby sme sa plní nových plánov a očakávaní stretli na chodbách našej školy...

  Merry Christmas & Happy New Year!

  P.S.: NEZADUBNITE: Stretneme sa 8.januára 2014!

 • ZRPŠ

  Riaditeľstvo ZŠ Partizánska oznamuje, že dňa 17.12.2014 (streda) sa bude konať ZRPŠ formou individuálnych konzultácií. Čas konzultácií bude upresnený triednym učiteľom. Zároveň budú na škole vo vestibule prebiehať Vianočné trhy spojené s kúpou výrobkov.

  Tešíme na Vás!

 • Školské kolo Dejepisnej olympiády

  Dňa 9. decembra sa v školskej jedálni uskutočnilo školské kolo Dejepisnej olympiády. V štyroch kategóriách súťažilo spolu 59 žiakov. Najlepšie sa darilo týmto žiakom:

  6. ročník
  1. miesto - Patrik Konta, 6.B
  2. miesto - ĽUbomír Baško, 6.A
  3. miesto - Sára Grežďová, 6.C

  7. ročník
  1. miesto - Peter Segeš, 7.B
  2. miesto - Dávid Madzin, 7.B
  3. miesto - Evelína Bobušová, 7.B

  8. ročník
  1. miesto - Veronika Petrušová, 8.C
  2. miesto - Denisa Fojtíková, 8.A
  3. miesto - Filip Šišmiš, 8.C

  9. ročník
  1. miesto - Marek Kasala, 9.B
  2. miesto - Barbora Šutiaková, 9.A
  3. miesto - Beáta Bernoláková, 9.A

  Žiaci umiestenení na prvom a druhom mieste budú školu reprezentovať v okresnom kole, ktoré sa bude konať 12. februára 2015.

 • Stolný tenis žiačky - 1. miesto v okresnom kole

  Dňa 27. 11. 2014 sa uskutočnilo okresné finále žiačok v stolnom tenise, do ktorého sa naše žiačky prebojovali po víťazstvách nad ZŠ Komenského a ZŠ Slatina n. B. v základnom kole.  Ani v okresnom finále neprehrali a po víťazstvách nad ZŠ Zlatníky a ZŠ Duklianska obsadili 1. miesto. V regionálnom kole po výhre nad ZŠ Oslany a prehre so ZŠ Veľké Uherce obsadili 2. miesto a stali sa vicemajsterkami prievidzkého regiónu. Školu reprezentovali Martina Ledajová zo VII. A, Barbora Šutiaková z IX.A a Denisa Jánošíková z IX.B. Dievčatám gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. 

 • Aktualizácia údajov

  27. 11. 2014 Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Okresné kolo vo florbale dievčat

  Dňa 12.11. 2014 sa na ZŠ Gorazdovej konalo okresné kolo vo florbale dievčat. Okresného kola sa zúčastnilo päť družstiev (ZŠ Gorazdova, ZŠ Komenského, ZŠ Zlatníky, ZŠ Slatina a ZŠ Patizánska). Po vzájomných súbojoch si naše dievčatá vybojovali krásne 2. miesto.

  Našu školu reprezentovali: Alexandra Ráciková, Beáta Bernoláková, Barbora Šutiaková, Simona Štefkovičová, Beáta Patrová, Marta Kováčiková, Denisa Jánošíková, Daniela Antalová, Zuzana Kváková, Michaela Bronišová.

  Dievčatám gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

 • Školské kolo Technickej olympiády

  Dňa 12. 11. 2014 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Technickej olympiády. Žiaci pod vedením Mgr. M.Uhrínovej a Ing. M.Ruráka súťažili v dvoch kategóriach: 5.-7. ročník v kategórii B a 8. - 9. ročník v kategórii A. Olympiáda sa skladala z dvoch častí. V teoretickej časti žiaci písali test a druhá praktická časť pozostávala z vytvorenia výrobku na základe predlohy.

  A ako to celé dopadlo?

  Kategória B (súťaž jednotlivcov):

  1. miesto - Segeš P., 7.B
  2. miesto - Bernoláková E., 7.B
  3. miesto - Baško Ľ., 6.A

  Víťaz kategórie B postupuje do okresného kola!

  Kategória A (súťaž dvojíc):

  1. miesto - Kasala M. (9.B) a Leštinský A. (9.C)
  2. miesto - Broniš M. a Škultéty I. (obaja 9.A)
  3. miesto - Doležal M. a Poluch D. (obaja 8.A)

  Víťazi kategórie A postupujú do okresného kola!

  Víťazom samozrejme gratulujeme a ostatným žiakom ďakujeme za účasť.

   

 • Tretiačka Sofia sa postarala o chorú mamu a sestričku

  Žiačka našej školy Sofia Repková bola  so svojím dobrým skutkom nominovaná medzi 5 najlepších v kategórii Pomoc v rodine. Na stránke www.detskycin.ludialudom.sk  prebieha internetové hlasovanie, preto ak vás Sofiin dobrý skutok oslovil, podporte ho svojím hlasom tu: http://detskycin.ludialudom.sk/detskycinroka/tretiacka-sofia-sa-postarala-o-choru-mamu-i-malu-sestricku/  Hlasovať môžete každý deň.

  Ďakujeme za každý hlas!

 • "Radšej loptu"

  Dňa 5.11.2014 sa uskutočnil na našej škole turnaj vo vybíjanej žiačok 3.- 4. ročníka realizovaný v rámci projektu „ Škola žije športom“ (prevencia protidrogovej závislosti). Po vyrovnaných vzájomných súbojoch troch družstiev napokon vyhralo družstvo pod vedením A. Schuchmanovej. Všetky žiačky boli za svoje výkony ocenené a víťazné družstvo si odnieslo cenný pohár. Všetkým dievčatám k ich výkonom srdečne gratulujeme a zároveň vyzdvihujeme ich veľký záujem o šport a pohyb. 

 • Bazár kníh

  Dňa 27.10.2014 sa v našej škole uskutočnilo podujatie „Bazár kníh – vymeň knihu za knihu“, ktoré sa konalo pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc. Tak ako každý rok, aj v tomto školskom roku sa naša školská knižnica zúčastnila tohto zaujímavého projektu. Cieľom tohtoročnej aktivity bolo zábavnou formou podporiť u nás detí trvalý vzťah ku knihe, k čítaniu a poznávaniu nového. Do 24.10.2014 sme všetci mohli priniesť z domu knihy, ktoré sme už prečítali a chceli sme nimi urobiť radosť aj ostatným. A tak sme spoločne vytvorili poriadnu kopu kníh od rozprávok, cez bájky, riekanky, detektívky, westerny až po romány pre starších žiakov. Bazáru, ktorý sa konal vo vestibule školy sa postupne zúčastnili všetky triedy a každý, kto priniesol knihu si mohol vziať inú, ktorá ho zaujala. Keďže na záver podujatia ešte pár kníh v ponuke zostalo, mohli si knihy vybrať všetci tí, ktorí mali záujem. Dúfame, že aj v budúcom školskom roku nám školská knižnica pripraví zaujímavý program, do ktorého sa budeme môcť všetci zapojiť.

 • Dejepisná exkurzia Trenčína a okolia

  Koncom októbra sa žiaci šiesteho ročníka zúčastnili exkurzie z dejepisu. Navštívili sme Trenčiansky hrad a Podolie, kde sa nachádza Park miniatúr. Prvou zastávkou bol Katov dom. Odtiaľ sme sa presunuli na Trenčiansky hrad, kde žiakov privítala milá pani. Najskôr všetkým porozprávala o histórii hradu a neskôr si všetci žiaci prezreli exponáty. Najväčší úspech mali meče. Ďalej sa všetci presunuli do veže, kde sa nachádzali erby šľachtických rodov, ktoré na Trenčianskom hrade žili. Z Matúšovej veže bol nádherný výhľad na mesto a hradné bralo, kde je umiestnený nápis o pôsobení rímskych légii v tomto regióne. Všetkým sa na hrade veľmi páčilo. Ďalšou zastávkou bolo Podolie, kde sa nachádzali miniatúry hradov, zámkov, kaštieľov a kostolov. Hrady boli veľmi pekné a určite sa všetkým páčili. Výlet stál za to :-).

 • Našej škole bol udelený európsky certifikát kvality ako ocenenie za vynikajúcu prácu pri realizácii projektu "We are the painters of the world" v rámci programu partnerstvo škôl eTwinning. Znamená to, že práca našich žiakov, pani učiteľky Vierky Blahovej i celej našej školy bola ocenená na najvyššej európskej úrovni.

  S naším projektom sa bude možné oboznámiť v špeciálnom oddieli európskeho portálu eTwinning http://www.etwinning.net.

  Blahoželáme!

 • Žonglérska šou

  Vo štvrtok (23. októbra 2014) navštívila ZŠ Partizánska  freestylová trojica chalanov z Prešova. Pre našich žiakov ponúkla žonglérske vystúpenie s basketbalovými a futbalovými loptami. Žiaci mali možnosť vidieť naživo zaujímavé freestylové triky, ktoré doposiaľ videli iba prostredníctvom televízie, alebo internetu. Chalani prezentovali dve vystúpenia pre I. a II. stupeň. V oboch sa snažili do deja vtiahnuť aj žiakov našej školy, čo sa im úspešne podarilo. Ich výkony boli ocenené záverečným búrlivým  potleskom. Po programe  ochotne pristúpili na spoločné foto s každým, kto oň požiadal. Dúfame, že sa k nám „Freestyle crew“ vrátia, už teraz sa tešíme na ich nové vystúpenie. 

 • Deň jablka na ZŠ Partizánska

  Na našej škole si Deň jablka každoročne pripomíname v mesiaci októbri. Tento rok sme jabĺčkam venovali 16. október, ktorý bol zároveň Svetovým dňom zdravej výživy. Preto sme si v tento deň rôznymi aktivitami pripomenuli význam jablka a produktov z neho v našom stravovaní. Na začiatku vyučovania dostali všetci žiaci v školskej jedálni jabĺčko, ktoré nám venovala firma FRUCTOP, s.r.o. Ostratice. Vybrané triedy 1. a 2. stupňa mohli ochutnať aj ďalšie produkty tejto firmy: 100% jablkovú šťavu a sušené jablká, ktoré žiakom veľmi chutili. 

  Vo vestibule školy bola inštalovaná výstava jabĺk, na ktorú nosili žiaci najmenšie a najväčšie jabĺčka. Porota z ŠKD spomedzi nich vybrala víťazov. Súťaž o najmenšie jabĺčko vyhrala Karolínka KUKULOVÁ z 1.A a najväčšie jablko priniesla Vaneska MALÍKOVÁ z 1.B. Víťazkám srdečne blahoželáme a už teraz sa tešíme na ďalši Deň jablka :)

 • Opäť úspech v projekte eTwinning! Škole bol udelený Certifikát kvality za prácu na eTwinningovom projekte "We Are The Painters Of The World" - „Sme maliari sveta“.

  SRDEČNE BLAHOŽELÁME!

  Bližšie informácie o projekte nájdete tu.

 • Samuel Znášik Majstrom Slovenska

  MZK Bánovce nad Bebravou sa 11.10.2014 zúčastnil na Majstrovstvách Slovenska v zápasení mladších žiakov v gréckorímskom štýle v Kolárove. Kolárovo hostilo takmer stovku zápasníkov zo 17 klubov Slovenska. Napriek tomu, že klub zastupovali len štyria pretekári, v štartovom poli sa nestratili. Najlepšie sa darilo Samuelovi Znášikovi v hmotnosti do 57 kg, kde nenašiel premožiteľa a získal vytúžený majstrovský titul. Ukázalo sa, že drina, ktorú Samo v predchádzajúcom období odviedol na tréningoch, sa oplatila. Pekný výsledok dosiahli aj ostatní pretekári. Marcel Španko, rovnako žiak našej školy, obsadil v hmotnosti do 44 kg 7. miesto.

  K tomuto úspechu chlapcom srdečne blahoželáme!

 • V Coca-Cola Cupe postup do regiónu

  Za príjemného počasia sa v stredu, 15. októbra 2014 konalo okresné zápolenie vo veľkom futbale žiakov základných škôl. Do finálového turnaja, ktorý nesie názov „Coca-Cola Školský pohár“ sa prebojovali základné školy Uhrovec, Gorazdova, Školská a Partizánska. Kvalita stretnutí mala vysokú úroveň, o čom svedčí aj niekoľko nečakaných výsledkov turnaja,  Naši žiaci si pod trénerskou taktovkou Mgr. Martina Slováka nakoniec vydreli postup do regionálneho kola.

  ZŠ Partizánska reprezentovali :

   I. Škultéty, J. Bočák, M. Mokryš, M. Pakanec, P. Hrebíček, M. Hôrka, B. Piešťanský, M. Sloviak, L. Dzurik, J. Budovič, V. Brida, V. Rusnák, M. Horváth, M. Koka a L. Ďurkáč

  Tréner : Mgr. Martin Slovák

  Výsledky :

  ZŠ Uhrovec – ZŠ Partizánska                    0 : 4  ( 0 : 2 )
  ZŠ Gorazdova – ZŠ Partizánska                2 : 1  ( 1 : 0 )
  ZŠ Školská – ZŠ Uhrovec                          0 : 0
  ZŠ Gorazdova – ZŠ Školská                      0 : 3  ( 0 : 1 )
  ZŠ Partizánska – ZŠ Školská                    3 : 0  ( 1 : 0 )
  ZŠ Uhrovec – ZŠ Gorazdova                     0 : 0

  Konečná tabuľka

  1.ZŠ Partizánska             3    2    0    1    8 : 2        6

  1. ZŠ Školská          3    1    1    1    3 : 3        4
  2. ZŠ Gorazdova     3    1    1    1    2 : 4        4
  3. ZŠ Uhrovec         3    0    2    1    0 : 4        2
 • Bazár kníh - vymeň knihu za knihu

  Dňa 27.10.2014 sa koná na našej škole podujatie k Medzinárodnému dňu školských knižníc pod názvom Bazár kníh – vymeň knihu za knihu.

  Cieľom podujatia je podporiť u žiakov trvalý a dobrý vzťah ku knihe, školskej knižnici a k čítaniu, poznávaniu nového.

  Do 24.10. prineste do školy knihu, ktorú už nepotrebujete, prečítali ste ju a chceli by ste si vymeniť. 27.10. budú vo vestibule všetky knihy pripravené na výmenu. Všetci ste srdečne vítaní.

 • Žiaci zo ZŠ Partizánska sa umenia neboja

  Dňa 3.10. 2014 žiaci 3. ročníka spolu so svojimi pani učiteľkami a galerijnou pedagogičkou absolvovali hravú tvorivú prechádzku po Galérii M. A. Bazovského v Trenčíne. Neboli to ich prvé dotyky s výtvarným umením . Takéto zážitkové učenie absolvujú každoročne. Tentoraz si prezreli výstavu kresieb a grafík Kataríny Vavrovej, významnej a výraznej predstaviteľky generácie vstupujúcej na slovenskú výtvarnú scénu začiatkom deväťdesiatych rokov 20. storočia a Petry Némethovej, ktorá pedagogicky pôsobí na Strednej umeleckej škole v Trenčíne,  kde sa venuje kresbe, serigrafii a kombinovaným technikám, vytvoreným zaujímavým spojením kresby a koláže. Žiaci na základe videných exponátov tvorili vlastné koláže priamo v galerijnom ateliéri., Svoje dielka potom hrdo vystavili vo svojej škole. 

 • Exkurzia v Banskej Štiavnici

  Dňa 9.10.2014 navštívili žiaci 8. ročníka v rámci exkurzie z Biológie starobylé banské mesto Banskú Štiavnicu. Prvou zastávkou bolo Banské múzeum v prírode. Tu sme sa oboznámili s históriou a spôsobom ťažby rudných minerálov v tejto lokalite. Dozvedeli sme sa, že Banská Štiavnica bola v minulosti najväčším producentom zlata a striebra v Európe. Po krátkej filmovej ukážke sa žiaci spolu s učiteľmi Rurákom a Hruškom zúčastnili prehliadky bane. Vyzbrojení prilbami, plášťami a baterkami sa vydali do 50 m. hĺbky štôlne Bartolomej.

  Po tomto neobvyklom zážitku sme sa presunuli do mesta, kde sme navštívili Mineralogické múzeum s množstvom prekrásne vykryštalizovaných nerastov. Prezreli sme si, v akej forme sa v skutočnosti v prírode vyskytuje zlato, diamant, ale aj pyrit, sfalerit, ametyst a ďalšie minerály.

   Na spiatočnej ceste sme samozrejme nevynechali najväčšie kamenné more na Slovensku. Nachádza sa vo Vyhniach a je z ryolitových balvanov. Trochu unavení, ale obohatení o nové vedomosti a pekné zážitky sme sa šťastlivo vrátili domov.

  Fotografie z exkurzie si môžete pozrieť po kliknutí na odkaz:
  http://zs4bn.edupage.org/album/?

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Partizánska 6, 957 01 Bánovce nad Bebravou
  Partizánska 6, 957 01 Bánovce nad Bebravou
 • 038/760 3425, 038/760 3424, Fax: 038/760 3425

Fotogaléria