Navigácia

 • Tretiačka Sofia sa postarala o chorú mamu a sestričku

  Žiačka našej školy Sofia Repková bola  so svojím dobrým skutkom nominovaná medzi 5 najlepších v kategórii Pomoc v rodine. Na stránke www.detskycin.ludialudom.sk  prebieha internetové hlasovanie, preto ak vás Sofiin dobrý skutok oslovil, podporte ho svojím hlasom tu: http://detskycin.ludialudom.sk/detskycinroka/tretiacka-sofia-sa-postarala-o-choru-mamu-i-malu-sestricku/  Hlasovať môžete každý deň.

  Ďakujeme za každý hlas!

 • Okresné kolo vo florbale dievčat

  Dňa 12.11. 2014 sa na ZŠ Gorazdovej konalo okresné kolo vo florbale dievčat. Okresného kola sa zúčastnilo päť družstiev (ZŠ Gorazdova, ZŠ Komenského, ZŠ Zlatníky, ZŠ Slatina a ZŠ Patizánska). Po vzájomných súbojoch si naše dievčatá vybojovali krásne 2. miesto.

  Našu školu reprezentovali: Alexandra Ráciková, Beáta Bernoláková, Barbora Šutiaková, Simona Štefkovičová, Beáta Patrová, Marta Kováčiková, Denisa Jánošíková, Daniela Antalová, Zuzana Kváková, Michaela Bronišová.

  Dievčatám gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

 • Školské kolo Technickej olympiády

  Dňa 12. 11. 2014 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Technickej olympiády. Žiaci pod vedením Mgr. M.Uhrínovej a Ing. M.Ruráka súťažili v dvoch kategóriach: 5.-7. ročník v kategórii B a 8. - 9. ročník v kategórii A. Olympiáda sa skladala z dvoch častí. V teoretickej časti žiaci písali test a druhá praktická časť pozostávala z vytvorenia výrobku na základe predlohy.

  A ako to celé dopadlo?

  Kategória B (súťaž jednotlivcov):

  1. miesto - Segeš P., 7.B
  2. miesto - Bernoláková E., 7.B
  3. miesto - Baško Ľ., 6.A

  Víťaz kategórie B postupuje do okresného kola!

  Kategória A (súťaž dvojíc):

  1. miesto - Kasala M. (9.B) a Leštinský A. (9.C)
  2. miesto - Broniš M. a Škultéty I. (obaja 9.A)
  3. miesto - Doležal M. a Poluch D. (obaja 8.A)

  Víťazi kategórie A postupujú do okresného kola!

  Víťazom samozrejme gratulujeme a ostatným žiakom ďakujeme za účasť.

   

 • "Radšej loptu"

  Dňa 5.11.2014 sa uskutočnil na našej škole turnaj vo vybíjanej žiačok 3.- 4. ročníka realizovaný v rámci projektu „ Škola žije športom“ (prevencia protidrogovej závislosti). Po vyrovnaných vzájomných súbojoch troch družstiev napokon vyhralo družstvo pod vedením A. Schuchmanovej. Všetky žiačky boli za svoje výkony ocenené a víťazné družstvo si odnieslo cenný pohár. Všetkým dievčatám k ich výkonom srdečne gratulujeme a zároveň vyzdvihujeme ich veľký záujem o šport a pohyb. 

 • Bazár kníh

  Dňa 27.10.2014 sa v našej škole uskutočnilo podujatie „Bazár kníh – vymeň knihu za knihu“, ktoré sa konalo pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc. Tak ako každý rok, aj v tomto školskom roku sa naša školská knižnica zúčastnila tohto zaujímavého projektu. Cieľom tohtoročnej aktivity bolo zábavnou formou podporiť u nás detí trvalý vzťah ku knihe, k čítaniu a poznávaniu nového. Do 24.10.2014 sme všetci mohli priniesť z domu knihy, ktoré sme už prečítali a chceli sme nimi urobiť radosť aj ostatným. A tak sme spoločne vytvorili poriadnu kopu kníh od rozprávok, cez bájky, riekanky, detektívky, westerny až po romány pre starších žiakov. Bazáru, ktorý sa konal vo vestibule školy sa postupne zúčastnili všetky triedy a každý, kto priniesol knihu si mohol vziať inú, ktorá ho zaujala. Keďže na záver podujatia ešte pár kníh v ponuke zostalo, mohli si knihy vybrať všetci tí, ktorí mali záujem. Dúfame, že aj v budúcom školskom roku nám školská knižnica pripraví zaujímavý program, do ktorého sa budeme môcť všetci zapojiť.

 • Dejepisná exkurzia Trenčína a okolia

  Koncom októbra sa žiaci šiesteho ročníka zúčastnili exkurzie z dejepisu. Navštívili sme Trenčiansky hrad a Podolie, kde sa nachádza Park miniatúr. Prvou zastávkou bol Katov dom. Odtiaľ sme sa presunuli na Trenčiansky hrad, kde žiakov privítala milá pani. Najskôr všetkým porozprávala o histórii hradu a neskôr si všetci žiaci prezreli exponáty. Najväčší úspech mali meče. Ďalej sa všetci presunuli do veže, kde sa nachádzali erby šľachtických rodov, ktoré na Trenčianskom hrade žili. Z Matúšovej veže bol nádherný výhľad na mesto a hradné bralo, kde je umiestnený nápis o pôsobení rímskych légii v tomto regióne. Všetkým sa na hrade veľmi páčilo. Ďalšou zastávkou bolo Podolie, kde sa nachádzali miniatúry hradov, zámkov, kaštieľov a kostolov. Hrady boli veľmi pekné a určite sa všetkým páčili. Výlet stál za to :-).

 • Našej škole bol udelený európsky certifikát kvality ako ocenenie za vynikajúcu prácu pri realizácii projektu "We are the painters of the world" v rámci programu partnerstvo škôl eTwinning. Znamená to, že práca našich žiakov, pani učiteľky Vierky Blahovej i celej našej školy bola ocenená na najvyššej európskej úrovni.

  S naším projektom sa bude možné oboznámiť v špeciálnom oddieli európskeho portálu eTwinning http://www.etwinning.net.

  Blahoželáme!

 • Žonglérska šou

  Vo štvrtok (23. októbra 2014) navštívila ZŠ Partizánska  freestylová trojica chalanov z Prešova. Pre našich žiakov ponúkla žonglérske vystúpenie s basketbalovými a futbalovými loptami. Žiaci mali možnosť vidieť naživo zaujímavé freestylové triky, ktoré doposiaľ videli iba prostredníctvom televízie, alebo internetu. Chalani prezentovali dve vystúpenia pre I. a II. stupeň. V oboch sa snažili do deja vtiahnuť aj žiakov našej školy, čo sa im úspešne podarilo. Ich výkony boli ocenené záverečným búrlivým  potleskom. Po programe  ochotne pristúpili na spoločné foto s každým, kto oň požiadal. Dúfame, že sa k nám „Freestyle crew“ vrátia, už teraz sa tešíme na ich nové vystúpenie. 

 • Deň jablka na ZŠ Partizánska

  Na našej škole si Deň jablka každoročne pripomíname v mesiaci októbri. Tento rok sme jabĺčkam venovali 16. október, ktorý bol zároveň Svetovým dňom zdravej výživy. Preto sme si v tento deň rôznymi aktivitami pripomenuli význam jablka a produktov z neho v našom stravovaní. Na začiatku vyučovania dostali všetci žiaci v školskej jedálni jabĺčko, ktoré nám venovala firma FRUCTOP, s.r.o. Ostratice. Vybrané triedy 1. a 2. stupňa mohli ochutnať aj ďalšie produkty tejto firmy: 100% jablkovú šťavu a sušené jablká, ktoré žiakom veľmi chutili. 

  Vo vestibule školy bola inštalovaná výstava jabĺk, na ktorú nosili žiaci najmenšie a najväčšie jabĺčka. Porota z ŠKD spomedzi nich vybrala víťazov. Súťaž o najmenšie jabĺčko vyhrala Karolínka KUKULOVÁ z 1.A a najväčšie jablko priniesla Vaneska MALÍKOVÁ z 1.B. Víťazkám srdečne blahoželáme a už teraz sa tešíme na ďalši Deň jablka :)

 • Opäť úspech v projekte eTwinning! Škole bol udelený Certifikát kvality za prácu na eTwinningovom projekte "We Are The Painters Of The World" - „Sme maliari sveta“.

  SRDEČNE BLAHOŽELÁME!

  Bližšie informácie o projekte nájdete tu.

 • Samuel Znášik Majstrom Slovenska

  MZK Bánovce nad Bebravou sa 11.10.2014 zúčastnil na Majstrovstvách Slovenska v zápasení mladších žiakov v gréckorímskom štýle v Kolárove. Kolárovo hostilo takmer stovku zápasníkov zo 17 klubov Slovenska. Napriek tomu, že klub zastupovali len štyria pretekári, v štartovom poli sa nestratili. Najlepšie sa darilo Samuelovi Znášikovi v hmotnosti do 57 kg, kde nenašiel premožiteľa a získal vytúžený majstrovský titul. Ukázalo sa, že drina, ktorú Samo v predchádzajúcom období odviedol na tréningoch, sa oplatila. Pekný výsledok dosiahli aj ostatní pretekári. Marcel Španko, rovnako žiak našej školy, obsadil v hmotnosti do 44 kg 7. miesto.

  K tomuto úspechu chlapcom srdečne blahoželáme!

 • V Coca-Cola Cupe postup do regiónu

  Za príjemného počasia sa v stredu, 15. októbra 2014 konalo okresné zápolenie vo veľkom futbale žiakov základných škôl. Do finálového turnaja, ktorý nesie názov „Coca-Cola Školský pohár“ sa prebojovali základné školy Uhrovec, Gorazdova, Školská a Partizánska. Kvalita stretnutí mala vysokú úroveň, o čom svedčí aj niekoľko nečakaných výsledkov turnaja,  Naši žiaci si pod trénerskou taktovkou Mgr. Martina Slováka nakoniec vydreli postup do regionálneho kola.

  ZŠ Partizánska reprezentovali :

   I. Škultéty, J. Bočák, M. Mokryš, M. Pakanec, P. Hrebíček, M. Hôrka, B. Piešťanský, M. Sloviak, L. Dzurik, J. Budovič, V. Brida, V. Rusnák, M. Horváth, M. Koka a L. Ďurkáč

  Tréner : Mgr. Martin Slovák

  Výsledky :

  ZŠ Uhrovec – ZŠ Partizánska                    0 : 4  ( 0 : 2 )
  ZŠ Gorazdova – ZŠ Partizánska                2 : 1  ( 1 : 0 )
  ZŠ Školská – ZŠ Uhrovec                          0 : 0
  ZŠ Gorazdova – ZŠ Školská                      0 : 3  ( 0 : 1 )
  ZŠ Partizánska – ZŠ Školská                    3 : 0  ( 1 : 0 )
  ZŠ Uhrovec – ZŠ Gorazdova                     0 : 0

  Konečná tabuľka

  1.ZŠ Partizánska             3    2    0    1    8 : 2        6

  1. ZŠ Školská          3    1    1    1    3 : 3        4
  2. ZŠ Gorazdova     3    1    1    1    2 : 4        4
  3. ZŠ Uhrovec         3    0    2    1    0 : 4        2
 • Bazár kníh - vymeň knihu za knihu

  Dňa 27.10.2014 sa koná na našej škole podujatie k Medzinárodnému dňu školských knižníc pod názvom Bazár kníh – vymeň knihu za knihu.

  Cieľom podujatia je podporiť u žiakov trvalý a dobrý vzťah ku knihe, školskej knižnici a k čítaniu, poznávaniu nového.

  Do 24.10. prineste do školy knihu, ktorú už nepotrebujete, prečítali ste ju a chceli by ste si vymeniť. 27.10. budú vo vestibule všetky knihy pripravené na výmenu. Všetci ste srdečne vítaní.

 • Žiaci zo ZŠ Partizánska sa umenia neboja

  Dňa 3.10. 2014 žiaci 3. ročníka spolu so svojimi pani učiteľkami a galerijnou pedagogičkou absolvovali hravú tvorivú prechádzku po Galérii M. A. Bazovského v Trenčíne. Neboli to ich prvé dotyky s výtvarným umením . Takéto zážitkové učenie absolvujú každoročne. Tentoraz si prezreli výstavu kresieb a grafík Kataríny Vavrovej, významnej a výraznej predstaviteľky generácie vstupujúcej na slovenskú výtvarnú scénu začiatkom deväťdesiatych rokov 20. storočia a Petry Némethovej, ktorá pedagogicky pôsobí na Strednej umeleckej škole v Trenčíne,  kde sa venuje kresbe, serigrafii a kombinovaným technikám, vytvoreným zaujímavým spojením kresby a koláže. Žiaci na základe videných exponátov tvorili vlastné koláže priamo v galerijnom ateliéri., Svoje dielka potom hrdo vystavili vo svojej škole. 

 • Exkurzia v Banskej Štiavnici

  Dňa 9.10.2014 navštívili žiaci 8. ročníka v rámci exkurzie z Biológie starobylé banské mesto Banskú Štiavnicu. Prvou zastávkou bolo Banské múzeum v prírode. Tu sme sa oboznámili s históriou a spôsobom ťažby rudných minerálov v tejto lokalite. Dozvedeli sme sa, že Banská Štiavnica bola v minulosti najväčším producentom zlata a striebra v Európe. Po krátkej filmovej ukážke sa žiaci spolu s učiteľmi Rurákom a Hruškom zúčastnili prehliadky bane. Vyzbrojení prilbami, plášťami a baterkami sa vydali do 50 m. hĺbky štôlne Bartolomej.

  Po tomto neobvyklom zážitku sme sa presunuli do mesta, kde sme navštívili Mineralogické múzeum s množstvom prekrásne vykryštalizovaných nerastov. Prezreli sme si, v akej forme sa v skutočnosti v prírode vyskytuje zlato, diamant, ale aj pyrit, sfalerit, ametyst a ďalšie minerály.

   Na spiatočnej ceste sme samozrejme nevynechali najväčšie kamenné more na Slovensku. Nachádza sa vo Vyhniach a je z ryolitových balvanov. Trochu unavení, ale obohatení o nové vedomosti a pekné zážitky sme sa šťastlivo vrátili domov.

  Fotografie z exkurzie si môžete pozrieť po kliknutí na odkaz:
  http://zs4bn.edupage.org/album/?

 • Krajské kolo v cezpoľnom behu

  V stredu 08.10.2014 sa v mestskom parku v Dubnici nad Váhom konalo krajské kolo v cezpoľnom behu, ktorého sa zúčastnili aj trojčlenné družstvá chlapcov a dievčat našej ZŠ. Pretekalo sa na náročnom okruhu. Dievčatá bežali trať dlhú 1,2 km a chlapci 2 km. Viac sa darilo chlapcom, ktorí získali v silnej konkurencii cenné 4. miesto v družstvách, pričom pódium im uniklo len o jeden bodík. Dievčatá skončili síce až na chvoste štartového poľa, ale získali cenné skúsenosti do ďalšieho ročníka. Žiakov pripravoval na súťaž Mgr. Martin Slovák.

  Umiestnenie :

  Žiaci       Žiačky    

  8. miesto - P. Hrebíček                                                21. miesto P. Miháliková

  17. miesto-  M. Pakanec       22. miesto – A. Ráciková

  27. miesto - B. Piešťanský    27. miesto – A. Pastvová

  Družstvo žiakov : 4. miesto           Družstvo žiačok : 8. miesto

 • Jesenné hry s MŠ

  Jesenné hry  alebo deň pohybu a šikovných detičiek. Aj tak by sa dal nazvať 9. október na našej škole.

  Prváčikovia spolu so svojimi pani učiteľkami privítali medzi sebou deti z materských škôl, budúcich školákov. Spoločne ukázali svoju šikovnosť, vytrvalosť a odvahu. Areál školy sa pre našich najmenších zmenil na rozprávku. Vodník Čľupko  si strážil svoj rybník. Deti ho prekvapili svojou šikovnosťou a bez problémov prešli po jeho stopách. Trpasličia prekážková dráha bola pre školákov i škôlkarov hračka. Triafanie do pohyblivého terča a klokanie preteky -  aj tieto disciplíny deti zvládli s úsmevom. Odvážni lezci mali ťažkú úlohu. Lezenie po lane. Ani toho sa  nezľakli. Piráti ukryli poklad. Deti ho hľadali a popri tom si spievali a rozprávali básničky. Zvládnuť chodník odvahy (prekonať rôzne spôsoby chôdze po lavičkách) a zvieracie preteky, ani to našich malých športovcov neprekvapilo. Nakoniec ukázali ešte aj svoju zručnosť v jazde na kolobežke. Nebolo to jednoduché. Museli dodržiavať dopravné značky.

  Jesenné dopoludnie sa nám vydarilo. Usmiate tváričky detí  pozdravili slniečko aj pani Jeseň.

 • Usmernenie

  Milí rodičia, z dôvodu obdobia, ktoré predstavuje zvýšené riziko výskytu vší, venujte prosím pozornosť usmerneniu o ich prevencii a liečbe.

  Usmernenie pre rodičov - voš vlasová

 • Žiaci ZŠ Partizánska sú víťazmi okresného kola v cezpoľnom behu

  Dňa 01. 10.2014 sa konalo v areáli ZŠ Školská okresné kolo žiakov a žiačok základných škôl v cezpoľnom behu. Našu školu reprezentovali v kategórii žiačok Petra Miháliková, Alexandra Ráciková, Alexandra Pastvová a v kategórii žiakov Peter Hrebíček, Marek Pakanec a Branislav Piešťanský. V oboch kategóriách sa našim žiakom a žiačkam mimoriadne darilo. Petra Miháliková a Peter Hrebíček sa stali absolútnymi víťazmi. V súčte umiestnenia všetkých súťažiacich sa nám podarilo zvíťaziť aj v kategórii družstiev dievčat i chlapcov. Žiakov našej školy pripravoval na súťaž pán Mgr. Martin Slovák.

  Umiestnenie našich žiačok a žiakov

  Kategória dievčat ZŠ :

  1. miesto – Petra Miháliková (8 roč.)
  1. miesto – Alexandra Ráciková (9. roč.)
  1. miesto – Alexandra Pastvová (7. roč.)


  Kategória chlapcov ZŠ :

  1. miesto – Peter Hrebíček (9. roč.)
  1. miesto – Marek Pakanec (9. roč.)
  2. miesto – Branislav Piešťanský (9. roč.)
 • Prvácka olympiáda

  Každoročne sa v prvý mesiac školského roka stretávame na školskom dvore, aby sme oficiálne privítali nových žiakov „prváčikov“ do radov ŠKD. Nebolo tomu inak ani tento školský rok. V stredu 24.septembra 2014 sme spolu so žiačkami 7. ročníka pripravili 10 atletických disciplín, v ktorých si svoje sily zmerali žiačikovia 1. ročníka. A ako to dopadlo? Víťazkou sa stala Veronika Vršková, ktorá vyhrala štyri z desiatich disciplín. O druhé miesto sa podelili Ľuboško Škultéty a Patrik Urbánek, tretie miesto obsadili Marcel Bitarovský, Júlia Stepien, Lenka Dolinská. A nakoniec – víťazmi boli predsa všetci, pretože vynaložili svoje úsilie a zapojili sa do súťaží.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Partizánska 6, 957 01 Bánovce nad Bebravou
  Partizánska 6, 957 01 Bánovce nad Bebravou
 • 038/760 3425, 038/760 3424, Fax: 038/760 3425

Fotogaléria