Navigácia

 • Tretiačka Sofia sa postarala o chorú mamu a sestričku

  Žiačka našej školy Sofia Repková bola  so svojím dobrým skutkom nominovaná medzi 5 najlepších v kategórii Pomoc v rodine. Na stránke www.detskycin.ludialudom.sk  prebieha internetové hlasovanie, preto ak vás Sofiin dobrý skutok oslovil, podporte ho svojím hlasom tu: http://detskycin.ludialudom.sk/detskycinroka/tretiacka-sofia-sa-postarala-o-choru-mamu-i-malu-sestricku/  Hlasovať môžete každý deň.

  Ďakujeme za každý hlas!

 • Žonglérska šou

  Vo štvrtok (23. októbra 2014) navštívila ZŠ Partizánska  freestylová trojica chalanov z Prešova. Pre našich žiakov ponúkla žonglérske vystúpenie s basketbalovými a futbalovými loptami. Žiaci mali možnosť vidieť naživo zaujímavé freestylové triky, ktoré doposiaľ videli iba prostredníctvom televízie, alebo internetu. Chalani prezentovali dve vystúpenia pre I. a II. stupeň. V oboch sa snažili do deja vtiahnuť aj žiakov našej školy, čo sa im úspešne podarilo. Ich výkony boli ocenené záverečným búrlivým  potleskom. Po programe  ochotne pristúpili na spoločné foto s každým, kto oň požiadal. Dúfame, že sa k nám „Freestyle crew“ vrátia, už teraz sa tešíme na ich nové vystúpenie. 

 • Deň jablka na ZŠ Partizánska

  Na našej škole si Deň jablka každoročne pripomíname v mesiaci októbri. Tento rok sme jabĺčkam venovali 16. október, ktorý bol zároveň Svetovým dňom zdravej výživy. Preto sme si v tento deň rôznymi aktivitami pripomenuli význam jablka a produktov z neho v našom stravovaní. Na začiatku vyučovania dostali všetci žiaci v školskej jedálni jabĺčko, ktoré nám venovala firma FRUCTOP, s.r.o. Ostratice. Vybrané triedy 1. a 2. stupňa mohli ochutnať aj ďalšie produkty tejto firmy: 100% jablkovú šťavu a sušené jablká, ktoré žiakom veľmi chutili. 

  Vo vestibule školy bola inštalovaná výstava jabĺk, na ktorú nosili žiaci najmenšie a najväčšie jabĺčka. Porota z ŠKD spomedzi nich vybrala víťazov. Súťaž o najmenšie jabĺčko vyhrala Karolínka KUKULOVÁ z 1.A a najväčšie jablko priniesla Vaneska MALÍKOVÁ z 1.B. Víťazkám srdečne blahoželáme a už teraz sa tešíme na ďalši Deň jablka :)

 • Opäť úspech v projekte eTwinning! Škole bol udelený Certifikát kvality za prácu na eTwinningovom projekte "We Are The Painters Of The World" - „Sme maliari sveta“.

  SRDEČNE BLAHOŽELÁME!

  Bližšie informácie o projekte nájdete tu.

 • Samuel Znášik Majstrom Slovenska

  MZK Bánovce nad Bebravou sa 11.10.2014 zúčastnil na Majstrovstvách Slovenska v zápasení mladších žiakov v gréckorímskom štýle v Kolárove. Kolárovo hostilo takmer stovku zápasníkov zo 17 klubov Slovenska. Napriek tomu, že klub zastupovali len štyria pretekári, v štartovom poli sa nestratili. Najlepšie sa darilo Samuelovi Znášikovi v hmotnosti do 57 kg, kde nenašiel premožiteľa a získal vytúžený majstrovský titul. Ukázalo sa, že drina, ktorú Samo v predchádzajúcom období odviedol na tréningoch, sa oplatila. Pekný výsledok dosiahli aj ostatní pretekári. Marcel Španko, rovnako žiak našej školy, obsadil v hmotnosti do 44 kg 7. miesto.

  K tomuto úspechu chlapcom srdečne blahoželáme!

 • V Coca-Cola Cupe postup do regiónu

  Za príjemného počasia sa v stredu, 15. októbra 2014 konalo okresné zápolenie vo veľkom futbale žiakov základných škôl. Do finálového turnaja, ktorý nesie názov „Coca-Cola Školský pohár“ sa prebojovali základné školy Uhrovec, Gorazdova, Školská a Partizánska. Kvalita stretnutí mala vysokú úroveň, o čom svedčí aj niekoľko nečakaných výsledkov turnaja,  Naši žiaci si pod trénerskou taktovkou Mgr. Martina Slováka nakoniec vydreli postup do regionálneho kola.

  ZŠ Partizánska reprezentovali :

   I. Škultéty, J. Bočák, M. Mokryš, M. Pakanec, P. Hrebíček, M. Hôrka, B. Piešťanský, M. Sloviak, L. Dzurik, J. Budovič, V. Brida, V. Rusnák, M. Horváth, M. Koka a L. Ďurkáč

  Tréner : Mgr. Martin Slovák

  Výsledky :

  ZŠ Uhrovec – ZŠ Partizánska                    0 : 4  ( 0 : 2 )
  ZŠ Gorazdova – ZŠ Partizánska                2 : 1  ( 1 : 0 )
  ZŠ Školská – ZŠ Uhrovec                          0 : 0
  ZŠ Gorazdova – ZŠ Školská                      0 : 3  ( 0 : 1 )
  ZŠ Partizánska – ZŠ Školská                    3 : 0  ( 1 : 0 )
  ZŠ Uhrovec – ZŠ Gorazdova                     0 : 0

  Konečná tabuľka

  1.ZŠ Partizánska             3    2    0    1    8 : 2        6

  1. ZŠ Školská          3    1    1    1    3 : 3        4
  2. ZŠ Gorazdova     3    1    1    1    2 : 4        4
  3. ZŠ Uhrovec         3    0    2    1    0 : 4        2
 • Bazár kníh - vymeň knihu za knihu

  Dňa 27.10.2014 sa koná na našej škole podujatie k Medzinárodnému dňu školských knižníc pod názvom Bazár kníh – vymeň knihu za knihu.

  Cieľom podujatia je podporiť u žiakov trvalý a dobrý vzťah ku knihe, školskej knižnici a k čítaniu, poznávaniu nového.

  Do 24.10. prineste do školy knihu, ktorú už nepotrebujete, prečítali ste ju a chceli by ste si vymeniť. 27.10. budú vo vestibule všetky knihy pripravené na výmenu. Všetci ste srdečne vítaní.

 • Žiaci zo ZŠ Partizánska sa umenia neboja

  Dňa 3.10. 2014 žiaci 3. ročníka spolu so svojimi pani učiteľkami a galerijnou pedagogičkou absolvovali hravú tvorivú prechádzku po Galérii M. A. Bazovského v Trenčíne. Neboli to ich prvé dotyky s výtvarným umením . Takéto zážitkové učenie absolvujú každoročne. Tentoraz si prezreli výstavu kresieb a grafík Kataríny Vavrovej, významnej a výraznej predstaviteľky generácie vstupujúcej na slovenskú výtvarnú scénu začiatkom deväťdesiatych rokov 20. storočia a Petry Némethovej, ktorá pedagogicky pôsobí na Strednej umeleckej škole v Trenčíne,  kde sa venuje kresbe, serigrafii a kombinovaným technikám, vytvoreným zaujímavým spojením kresby a koláže. Žiaci na základe videných exponátov tvorili vlastné koláže priamo v galerijnom ateliéri., Svoje dielka potom hrdo vystavili vo svojej škole. 

 • Exkurzia v Banskej Štiavnici

  Dňa 9.10.2014 navštívili žiaci 8. ročníka v rámci exkurzie z Biológie starobylé banské mesto Banskú Štiavnicu. Prvou zastávkou bolo Banské múzeum v prírode. Tu sme sa oboznámili s históriou a spôsobom ťažby rudných minerálov v tejto lokalite. Dozvedeli sme sa, že Banská Štiavnica bola v minulosti najväčším producentom zlata a striebra v Európe. Po krátkej filmovej ukážke sa žiaci spolu s učiteľmi Rurákom a Hruškom zúčastnili prehliadky bane. Vyzbrojení prilbami, plášťami a baterkami sa vydali do 50 m. hĺbky štôlne Bartolomej.

  Po tomto neobvyklom zážitku sme sa presunuli do mesta, kde sme navštívili Mineralogické múzeum s množstvom prekrásne vykryštalizovaných nerastov. Prezreli sme si, v akej forme sa v skutočnosti v prírode vyskytuje zlato, diamant, ale aj pyrit, sfalerit, ametyst a ďalšie minerály.

   Na spiatočnej ceste sme samozrejme nevynechali najväčšie kamenné more na Slovensku. Nachádza sa vo Vyhniach a je z ryolitových balvanov. Trochu unavení, ale obohatení o nové vedomosti a pekné zážitky sme sa šťastlivo vrátili domov.

  Fotografie z exkurzie si môžete pozrieť po kliknutí na odkaz:
  http://zs4bn.edupage.org/album/?

 • Krajské kolo v cezpoľnom behu

  V stredu 08.10.2014 sa v mestskom parku v Dubnici nad Váhom konalo krajské kolo v cezpoľnom behu, ktorého sa zúčastnili aj trojčlenné družstvá chlapcov a dievčat našej ZŠ. Pretekalo sa na náročnom okruhu. Dievčatá bežali trať dlhú 1,2 km a chlapci 2 km. Viac sa darilo chlapcom, ktorí získali v silnej konkurencii cenné 4. miesto v družstvách, pričom pódium im uniklo len o jeden bodík. Dievčatá skončili síce až na chvoste štartového poľa, ale získali cenné skúsenosti do ďalšieho ročníka. Žiakov pripravoval na súťaž Mgr. Martin Slovák.

  Umiestnenie :

  Žiaci       Žiačky    

  8. miesto - P. Hrebíček                                                21. miesto P. Miháliková

  17. miesto-  M. Pakanec       22. miesto – A. Ráciková

  27. miesto - B. Piešťanský    27. miesto – A. Pastvová

  Družstvo žiakov : 4. miesto           Družstvo žiačok : 8. miesto

 • Jesenné hry s MŠ

  Jesenné hry  alebo deň pohybu a šikovných detičiek. Aj tak by sa dal nazvať 9. október na našej škole.

  Prváčikovia spolu so svojimi pani učiteľkami privítali medzi sebou deti z materských škôl, budúcich školákov. Spoločne ukázali svoju šikovnosť, vytrvalosť a odvahu. Areál školy sa pre našich najmenších zmenil na rozprávku. Vodník Čľupko  si strážil svoj rybník. Deti ho prekvapili svojou šikovnosťou a bez problémov prešli po jeho stopách. Trpasličia prekážková dráha bola pre školákov i škôlkarov hračka. Triafanie do pohyblivého terča a klokanie preteky -  aj tieto disciplíny deti zvládli s úsmevom. Odvážni lezci mali ťažkú úlohu. Lezenie po lane. Ani toho sa  nezľakli. Piráti ukryli poklad. Deti ho hľadali a popri tom si spievali a rozprávali básničky. Zvládnuť chodník odvahy (prekonať rôzne spôsoby chôdze po lavičkách) a zvieracie preteky, ani to našich malých športovcov neprekvapilo. Nakoniec ukázali ešte aj svoju zručnosť v jazde na kolobežke. Nebolo to jednoduché. Museli dodržiavať dopravné značky.

  Jesenné dopoludnie sa nám vydarilo. Usmiate tváričky detí  pozdravili slniečko aj pani Jeseň.

 • Usmernenie

  Milí rodičia, z dôvodu obdobia, ktoré predstavuje zvýšené riziko výskytu vší, venujte prosím pozornosť usmerneniu o ich prevencii a liečbe.

  Usmernenie pre rodičov - voš vlasová

 • Žiaci ZŠ Partizánska sú víťazmi okresného kola v cezpoľnom behu

  Dňa 01. 10.2014 sa konalo v areáli ZŠ Školská okresné kolo žiakov a žiačok základných škôl v cezpoľnom behu. Našu školu reprezentovali v kategórii žiačok Petra Miháliková, Alexandra Ráciková, Alexandra Pastvová a v kategórii žiakov Peter Hrebíček, Marek Pakanec a Branislav Piešťanský. V oboch kategóriách sa našim žiakom a žiačkam mimoriadne darilo. Petra Miháliková a Peter Hrebíček sa stali absolútnymi víťazmi. V súčte umiestnenia všetkých súťažiacich sa nám podarilo zvíťaziť aj v kategórii družstiev dievčat i chlapcov. Žiakov našej školy pripravoval na súťaž pán Mgr. Martin Slovák.

  Umiestnenie našich žiačok a žiakov

  Kategória dievčat ZŠ :

  1. miesto – Petra Miháliková (8 roč.)
  1. miesto – Alexandra Ráciková (9. roč.)
  1. miesto – Alexandra Pastvová (7. roč.)


  Kategória chlapcov ZŠ :

  1. miesto – Peter Hrebíček (9. roč.)
  1. miesto – Marek Pakanec (9. roč.)
  2. miesto – Branislav Piešťanský (9. roč.)
 • Prvácka olympiáda

  Každoročne sa v prvý mesiac školského roka stretávame na školskom dvore, aby sme oficiálne privítali nových žiakov „prváčikov“ do radov ŠKD. Nebolo tomu inak ani tento školský rok. V stredu 24.septembra 2014 sme spolu so žiačkami 7. ročníka pripravili 10 atletických disciplín, v ktorých si svoje sily zmerali žiačikovia 1. ročníka. A ako to dopadlo? Víťazkou sa stala Veronika Vršková, ktorá vyhrala štyri z desiatich disciplín. O druhé miesto sa podelili Ľuboško Škultéty a Patrik Urbánek, tretie miesto obsadili Marcel Bitarovský, Júlia Stepien, Lenka Dolinská. A nakoniec – víťazmi boli predsa všetci, pretože vynaložili svoje úsilie a zapojili sa do súťaží.

 • Výstavka „Plody jesene“

  Na dolnej chodbe sa aj tento rok môžete stretnúť s plodmi zo záhrady, ktoré priniesli z domácich záhrad deti a zamestnanci školy. Takisto sa môžete na výstavke stretnúť  s výrobkami v podobe postavičiek, darčekových košov, zvieratiek.  Postavičky a zvieratká deti vyrobili so svojimi rodičmi.

 • ZRPŠ

  Riaditeľstvo ZŠ Partizánska pozýva rodičov na ZRPŠ, ktoré sa bude konať dňa 23.9.2014 (utorok) o 14:30 hod. v priestoroch školy. Najskôr sa uskutoční plenárna schôdza v školskej jedálni a po nej budú triednicke zasadnutia. O 15:30 hod. bude zasadnutie Rady rodičov v zborovni školy. 
  Bližšie informácie získate od triednych učiteľov.

  Tešíme sa na Vašu účasť!

 • Začiatok nového školského roka

  Oznamujeme žiakom a zákonným zástupcom,

  že školský rok 2014/2015 začína dňa 2. septembra 2014 o 7:45 na nádvorí našej školy.

  Tešíme sa na Vás!

 • Oznam pre rodičov

  Vážení rodičia, prosíme o uhradenie stravy (obed, desiata) na nový školský rok 2014/2015.
  Formou trvalého príkazu platbu uhraďte 
  do 20. augusta 2014 na číslo účtu školskej jedálne: 2762330953/0200

  Do kolónky „Poznámka“ prosíme uviesť meno, priezvisko a triedu dieťaťa, aby bolo možné platbu identifikovať.

  Suma na trvalý príkaz platí pre 1.- 9.ročník:
  - obed 22 €
  - desiata 8 €
  - obed + desiata 30 €

  Ďakujeme.

 • Koniec školského roka

  Hurááá!
  Je to tu... Odchádzame na vytúžené prázdniny... Po desiatich mesiacoch poctivej práce si ich každý z nás zaslúži. Načerpajme preto nové sily, oddýchnime si, aby sme mohli v septembri s chuťou začať nový školský rok.

  DOVIDENIA 2. septembra 2014!

 • Video zo Školy v prírode

  Pozrite sa, ako sa mali v Škole v prírode naši štvrtáci :)

  Škola v prírode - Orava

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Partizánska 6, 957 01 Bánovce nad Bebravou
  Partizánska 6, 957 01 Bánovce nad Bebravou
 • 038/760 3425, 038/760 3424, Fax: 038/760 3425

Fotogaléria