• Prečo si vybrať pre svoje dieťa našu školu?

      • Moderný vzdelávací program
      • Účinný a zvládnuteľný. Taký, ktorý umožní žiakovi pokračovať v ďalšom štúdiu na ktorejkoľvek strednej škole.
      • Komplexné školské služby
      • Fungujúce školské zariadenia (ŠKD a ŠJ), kvalitná záujmová činnosť, špeciálni pedagógovia, asistenti učiteľa, sociálny pedagóg, logopéd...
      • Učitelia, ktorí sú ľuďmi
      • Tím odborníkov, ktorí sú nápomocní dieťaťu a rodiča vnímajú ako rovnocenného partnera pri výchove a vzdelávaní dieťaťa. Sú najskôr ľuďmi, až potom učiteľmi.
      • Pohyb
      • Naši žiaci sa radi hýbu na čerstvom vzduchu v peknom areáli, či na hodinách športovej prípravy v školských a mestských športoviskách.
      • Šťastní žiaci
      • Deti, ktoré chodia do školy bez strachu, lebo vedia, že sú tam doma.
  • Novinky

    Zistite, čo je nové v našej škole
    • Týždeň zdravej výživy
    • Deň jablka
    • Správy o projekte "Medveď" od žiakov 4.A
      • Správy o projekte "Medveď" od žiakov 4.A

      • 20. 10. 2015
      • Projektový týždeň „Medveď hnedý“ - Bežová Adelka
        Žiaci Základnej školy Partizánska mali štvrtok 15.10 2015 deň s názvom: Deň medveďa. Deti sa učili nové veci a fakty o medveďovi . Žiaci zo 4.A triedy si pripravili prezentácie o medveďovi, kde nezabudli pripomenúť čím sa živí, kde sa vyskytuje a ako sa my máme správať keď ho stretneme. Všetci žiaci školy mohli do školskej knižnice priniesť plyšových medveďov malých, starých či nových, z ktorých sa potom urobila výstavka. Deň na to, deti zo škôlky prišli do školy a prešli si všetky aktivity ako školáci, film o medveďovi, prezentácie, aktivity na chodbe.   

        Správa o projekte medveď - Šárka Kolderová
        Dňa 15.10.2015 v ZŠ Partizánska sa deti 1.stupňa zúčastnili rôznych aktivít a hier na chodbe. Prezentovali sa aj prezentácie o medveďovi hnedom, pozerali aj DVD, ako sa správať, keď stretneme medveďa. Deti, ktoré mali doma plyšových medveďov, si mohli doniesť  a  z vyzbieraných medveďov bola výstava. Boli tam aktivity: Chodníček kde si deti zaviazali oči a išli po chodníčku a cítili po čom všetkom medveď chodí. Čuchová poznávačka, hmatová poznávačka, hádanie stôp, zvuková poznávačka... Mne sa z  aktivít najviac páčil chodníček. Nakoniec to deti ukončili spoločnou besedou a všetkým sa tento deň veľmi páčil.

        Dni medveďa hnedého - Adelka Schuchmannová
        Dňa 15.10.2015 sa žiaci 1. stupňa na ZŠ Partizánska zúčastnili projektu o medveďovi  hnedom. Cez hodiny robili disciplíny, ktoré sme si pre nich, my žiaci 4.A triedy, pripravili. Boli to disciplíny, napr. hmatová, sluchová či čuchová poznávačka , počúvali zvuky zvierat , chodili po lesnom chodníčku a porovnávali sa s medveďou váhou. Robili sme im prezentácie o medveďoch . Rozprávali sme im ako sa máme správať, keď uvidíme medveďa. Hrali sme hry o medveďoch a veľa sme sa naučili.
        BOLI TO ZÁBAVNÉ DNI O MEDVEĎOVI!!!             

        Medveď - Janko Múdry
        Dna 15.10. 2015 žiaci I. stupňa  na Základnej škole Partizánska uskutočnili hry o medveďovi. Bolo tam schovávanie macka, prezentácie, DVD o medveďovi a brloh medveďa. Najlepší bol asi brloh, do ktorého sme sa mohli schovať.

        Medveď - Adam Zajac
        Dňa 15.10.2015 sa na ZŠ Partizánska uskutočnil projekt o Medveďovi. Žiaci 4.A urobili prezentácie o medveďovi, ktoré boli prezentovať - hovoriť deťom po triedach. Pozerali sme DVD. Kto chcel mohol robiť interaktívne aktivity a hry na chodbe. Bola tu aj výstava plyšových medveďov.              

        Projekt Medveď - Tomáš Babuljak
        Dňa 15.10.2015 bol na škole ZŠ Partizánska 6 uskutočnený projekt  Medveď hnedý. Deti pozerali DVD, prezentáciu a na chodbe boli interaktívne hry: medvedí brloh, počúvanie zvukov, priraďovanie  názvov zvierat k stopám, chodník , po ktorom deti mohli prejsť naboso a vyskúšať si po čom medveď chodí, a vo vreckách boli prírodne plody, kôra, parohy a iné veci. Mne sa najviac páčil brloh lebo tam bol veľký plyšový maco.     

        Správa o projekte Medveď - Hanka Páleniková
        Konala sa 15.10.2015, 1stupeň, na škole  ZŠ Partizánska. Aktivity  boli viaceré: pozeranie DVD, prezentácie, výstava medveďov, a interaktívne hry. Na interaktívnych  hrách bol medvedí brloh , sluchová , hmatová a čuchová  poznávačka, priradenie  stopy zvierat k správnym zvieratám, porovnávanie  medvedej stopy k ľudskej stope  a nakoniec lesný chodník. Bol to deň plný zážitkov  a hlavné je, že sa deti zabavili.                                                                                   

        Projekt Medveď hnedý - Jakub Petreje
        Najviac sa mi na prezentácii o medveďovi hnedom páčilo, keď som ju robil s mojim kamarátom Jankom. Na chodbe ma zaujal medvedí brloh a hádanie zvieratiek z nahrávok. Uhádol som diviaka a medveďa, čo ma veľmi potešilo.

        Projekt Medveď hnedý - Daniel Siva
        Veľmi sa mi páčilo pozeranie filmu o medveďovi a obkresľovanie mojej a medvedej stopy a ich porovnávanie. Ja s Tadeášom a Hankou sme mali svoj stánok , kde sme vážili deti a porovnávali ich váhu s váhou medveďa. Ukazovali sme deťom medvedí brloh. S Tadeášom sme pripravili prezentáciu o medveďovi pre žiakov 1.A a 2.B a pre škôlkárov. Dostali sme za to veľkú pochvalu od pani učiteľky.                             

    • Deň jablka
      • Deň jablka

      • 20. 10. 2015
      • V rámci aktivít Týždňa zdravej výživy zorganizovali pani učiteľky Bobušová a Kršková za pomoci kolegýň zo Školského klubu detí stretnutie žiakov I. stupňa ZŠ s pesničkami a jabĺčkom v Školskej jedálni. Najskôr si žiaci spoločne na tabuľu rozdelili zdravé a nezdravé potraviny, ktoré poznajú a konzumujú (z nezdravých potravín najviac u detí dominovali šunkové chipsy a zo zdravých potravín asi ovocie a z ovocia hrušky a hrozno). Školská jedáleň sa otriasala v základoch, keď všetci žiaci zaspievali pesničku Jabĺčko od speváčky Kristíny, ďalšou piesňou bola ľudovka Červené jabĺčko a Bambuľkine piesne. Náš maskot – papierové jabĺčko rozdalo všetkým najskôr kúsok jabĺčka na ochutnávku a nakoniec všetci dostali celé jabĺčko, s jablkovým cukríkom a v rámci aktivít v ŠKD dostali koštovku jablkovej šťavy.

    • Adam Stepien Majstrom Slovenska!
      • Adam Stepien Majstrom Slovenska!

      • 19. 10. 2015
      • Na Majstrovstvách Slovenskej republiky mladších žiakov vo voľnom štýle v Dunajskej Strede ziskal titul Majstra Slovenska žiak 6.B Adam Stepien, ktorý v hmotnostnej kategórii do 57 kg nenašiel premožiteľa. Marcel Španko (6.B) v hmotnosti do 52 kg z ďalších bojov vypadol. 

        Srdečne blahoželáme a ďakujeme Adamovi za úspešnú reprezentáciu nielen klubu, ale aj školy!

    • Jesenné hry s medveďom pre deti z materských škôl
    • Projektový deň "Medveď v škole"
    • Projekt "Medveď"
      • Projekt "Medveď"

      • 19. 10. 2015
      • Pod týmto názvom v termíne od 12.10.2015 – 16.10 2015 prebiehali aktivity venované najväčšej šelme v prírodnom slovenskom prostredí -  medveďovi hnedému, jeho  životu, životným podmienkam a správaniu sa. V tento týždeň sa prostredníctvom výstavy na ôsmich bannerov umiestnených na dolnej chodbe školy každý žiak i návštevník  školy oboznámil s faktami o tomto zvierati.

        Samotný projektový deň sa uskutočnilo štvrtok 15.10.2015, kedy si žiaci školy podľa záujmu vyberali z ponuky interaktívnych hier a absolvovali ich v záujmových skupinách: prezretie DVD filmu.  porovnávanie váhy dospelého medveďa a mláďaťa medveďa s váhou dieťaťa. Ďalšou možnosťou výberu bolo pozorovanie stôp zvierat. Zaujímavá bola aj hmatová poznávačka, v ktorej si deti na vlastnej koži vyskúšali chodenie naboso po kôre zo stromov, po kameňoch, po pilinách, po listoch, po piesku, po machu, po ihličí a po lístí. V čuchovej poznávačke deti v látkových vreckách si vyskúšali či dobre vedia rozlíšiť vôňu ihličia, vôňu stromov, vôňu korení a podopbne. Ďalším zmyslom je sluch – zvukovou poznávačkou si deti preverili, či vedia rozpoznať zvuky, ktoré vydávajú lesné zvieratá. Ďalšou aktivitou boli vyplňovačky, v ktorých si deti preverili svoje vedomosti z oblasti prírody. Vlastnou prezentáciou o živote medveďa hnedého sa predstavili žiaci  4.A triedy pred detským publikom. Odborný výklad si žiaci vypočuli z úst lesnej pedagogičky Ing. Evy Trnovskej.

        Sprievodnými aktivitami boli: Výroba FOTO kalendára na školský rok 2016/2017. Výstavka plyšových medvedíkov. Literárne spracovanie témy. Výtvarné spracovanie témy. Svoje práce žiaci jednotlivých tried vystavili na chodbe školy.

        Žiaci 4. ročníka v priebehu školského roka navštívia  rezerváciu „Rysia“ vo Valašskej Belej.

    • Jesenné hry s medveďom na ZŠ Partizánska pre deti materských škôl v meste
      • Jesenné hry s medveďom na ZŠ Partizánska pre deti materských škôl v meste

      • 19. 10. 2015
      • Každý rok pozývame deti z materských škôl v meste na jesenné hry do priestorov našej školy. Tento rok boli jesenné hry v znamení medveďa. Na návštevu detí sme sa vzorne pripravili, našimi aktivitami sme chceli deti nielen zabaviť  ale aj poučiť. Najväčšou prekážkou v uvedený deň bolo počasie. Naša škola disponuje veľmi pekným areálom, ktorý sme ale v tento deň nemohli deťom a pedagógom materských škôl ukázať, tak sme aktivity pre deti umiestnili do priestorov budovy školy. Naše pozvanie prijali a priestory školy v piatok 16. októbra  navštívili deti z MŠ  Hollého,  MŠ ul 5. apríla,  MŠ Prednádražie na ul. 9 mája, MŠ Horné Ozorovce, MŠ Dežerice, MŠ Horné Naštice. K návšteve detí sme využili materiál a postupy z projektu „Medveď“ t.j.  prehliadku ôsmich bannerov umiestnených na dolnej chodbe školy. Tu si deti mohli pozrieť fakty o medveďovi hnedom ako najväčšej šelme našich hôr. V rámci ponuky interaktívnych hier deti absolvovali  premietanie videofilmu, prezentáciu žiakov 4.ročníka, pozorovanie medvedích stôp, hmatovú poznávačku v ktorej si vyskúšali chodenie naboso po kôre zo stromov, po kameňoch, po pilinách, po listoch, po piesku, po machu, po ihličí a po lístí. V čuchovej poznávačke deti v látkových vreckách rozlišovali rôzne vône -vôňu ihličia, vôňu stromov, vôňu korení a podobne. Ďalším zmyslom je sluch – zvukovou poznávačkou si deti preverili, či vedia rozoznať zvuky, ktoré vydávajú lesné zvieratá. V rámci zábavných hier deti navštívili stanovištia, kde sa zahrali na medveďa a liezli cez rôzne prekážky, chytali ryby v horskom potôčiku, zbierali maliny a nakoniec medveďovi zaspievali pesničku alebo zarecitovali básničku. Zo školy odchádzali predškoláci s bohatými zážitkami a s perníkovými medvedíkmi v ruke.

        Ďakujeme kolegyniam pani učiteľkám z materských škôl za ich ochotu prísť s deťmi k nám. Veľmi radi deti, rodičov i kolegov pedagógov kedykoľvek privítame v našej škole.

      • Beseda: Afrika je iné kafe, hovorí Slovenka očarená Ugandou

      • 19. 10. 2015
      • Dňa 13. 10. 2015 sa v našej škole konala veľmi zaujímavá beseda. Žiaci sa učili cez zážitky, ktoré im sprostredkovala Lucia Filová z Bánoviec nad Bebravou a jej francúzsky priateľ Michael, ktorí okúsili život v ďalekej Afrike. Uganda nie je práve turistickou destináciou a predsa tento pár zlákala. Lucia rozprávala: Nejaké obavy a strach sme nechali na letisku a tri mesiace sme si užili s otvorenými očami, veľkými úsmevmi a štedrým srdiečkom. Čo sme tam vôbec robili? Ja som učila angličtinu kreatívnou formou. Michael učil telesnú výchovu a pomáhal na klinike s IT zručnosťami. Samozrejme, ja som deťúrence naučila aj slovenské pesničky, aj ľudovečky, dokonca aj krepčiť trošku :-) Podelili sme sa s nimi o minimálnu slovenskú a francúzsku slovnú zásobu a taktiež aj o moderné pesničky. Deti sa učili a prijímali vedomosti s otvorenou náručou a obrovským entuziazmom. Bola to radosť učiť!

        Množstvo  školských pomôcok od výmyslu sveta, najmodernejšie interaktívne tabule, krúžky či široká ponuka športových aktivít. Takáto je realita školstva - slovenského. Samozrejmosť? Áno! Telesná výchova bez lopty? Tiež samozrejmosť, avšak v Ugande. O slovenských školských pomôckach zrejme môžu tieto deti iba snívať. Aké je aspoň základné vybavenie škôl? Mišo začínal hodiny telesnej bez lopty, žiadne športové náčinie k dispozícii, bolo to zaujímavé a musel rozmýšľať kreatívne. Neskôr sme im kúpili loptu, to si ani neviete predstaviť tú radosť a nadšenie! S deťmi sme si vybudovali veľmi silné puto a bolo veľmi ťažké odísť, najradšej by sme sa tam vrátili. S deťmi sme v kontakte, pretože sme založili tzv. „družbu“ a píšu si listy s našimi slovenskými deťmi a, samozrejme, píšu listy aj nám.

        Predsa len, čierny kontinent vzbudzuje rešpekt, isté obavy...

        Šok? Strach? Rešpekt? Hmm, ja som už bola v Indii cez AISEC učiť francúzsky jazyk na medzinárodnej škole, tak chudobu a veľké rozdiely som už videla a zažila, ale Afrika je veruže „iné kafé,“ čo ma, samozrejme, prekvapilo. Ale luxus sme nečakali a k spokojnosti veľa nepotrebujeme, takže neboli sme sklamaní ani šokovaní. Bezpečnosť tam bola stopercentná, ľudia milí a ochotní, viem, že sa tomu ťažko verí, aj sme mali malé obavy, ale fakt, že super! Samozrejme, ugandská kultúra má svoje jedinečnosti, ktoré treba prijať a nesnažiť sa veľmi chápať...

        PS. Lucka ďakujeme

    • Exkurzia Banská Štiavnica
      • Exkurzia Banská Štiavnica

      • 19. 10. 2015
      • Dňa 14.10.2015 navštívili žiaci 8. a 9. ročníka v rámci exkurzie z Biológie starobylé banské mesto Banskú Štiavnicu. Prvou zastávkou bolo Mineralogické múzeum s množstvom prekrásne vykryštalizovaných nerastov. Prezreli sme si, v akej forme sa v skutočnosti v prírode vyskytuje zlato, diamant, ale aj pyrit, sfalerit, ametyst a ďalšie minerály. Po tomto sme navštívili Banské múzeum v prírode. Tu sme sa oboznámili s históriou a spôsobom ťažby rudných minerálov v tejto lokalite. Dozvedeli sme sa, že Banská Štiavnica bola v minulosti najväčším producentom zlata a striebra v Európe. Po krátkej filmovej ukážke sa žiaci spolu s učiteľmi zúčastnili prehliadky bane. Vyzbrojení prilbami, plášťami a baterkami sa vydali do 50 m hĺbky štôlne Bartolomej. Trochu unavení, ale obohatení o nové vedomosti a pekné zážitky sme sa šťastlivo vrátili domov.  

    • Exkurzia Banská Štiavnica
    • Detský čin roka - Sofia Repková pomohla otcovi po ťažkom úraze
    • Po stopách slovanských predkov
      • Po stopách slovanských predkov

      • 13. 10. 2015
      • Dňa 9.októbra žiaci 7. ročníka pokračovali v sérií exkurzií, ktoré si v tomto školskom roku PK DEJ pre žiakov pripravila. Odkiaľ sme a kam kráčame? Táto otázka je pre účastníkov exkurzii do Archeologického múzea Veľkej Moravy v Bojnej čiastočne zodpovedaná. Žiaci videli a počuli veľmi zaujímavé a poučné slová a artefakty zo života našich predkov: rôzne archeologické vykopávky , výnimočný zvon, kostru mladej Slovanky, pozlátené plakety so sakrálnymi motívmi, hrivny a pod. Niektorí žiaci sa cítili ako naši predkovia, keď si obliekli dobové šatstvo. Druhá časť exkurzie pozostávala z návštevy archeologickej lokality „VALY“. Uvidíte na fotografiách. Je to najstaršie slovanské osídlenie v našom najbližšom okolí. Prechádzali sme horami Považského Inovca asi 3 hodiny. Nevadilo nič. Videli sme kus histórie, prácu našich predkov, ale aj prácu dnešných archeológov, vďaka ktorým toto všetko poznáme. Bol to aj príjemný nielen turistický, ale hlavne historický zážitok. Bolo výborne a už sa tešíme na ďalšie zážitkové formy vyučovania dejepisu.

    • Exkurzia Bojná
    • Exkurzia v Planetáriu Žiar nad Hronom
    • Rok Ľudovíta Štúra
      • Rok Ľudovíta Štúra

      • 8. 10. 2015
      • V roku 2015 uplynie dvesto rokov od narodenia jednej z najvýznamnejších osobností moderných dejín slovenského národa – Ľudovíta Štúra. Výročie je mimoriadnou príležitosťou na pripomenutie si jeho pozoruhodného života a diela. Vzhľadom na význam osobnosti Ľudovíta Štúra a jeho neoceniteľný prínos sa aj naša škola rozhodla uskutočniť projekt  k výročiu jeho narodenia.

        Pýtate sa, ako na to? Je to jednoduché, stačí si vybrať v rámci ponúkaných predmetov príslušnú tému, vytvoriť zaujímavú prácu a odovzdať ju do 21.októbra 2015 učiteľovi daného vyučovacieho predmetu.

        Do projektu  sú zapojené tieto predmety:

        1. výtvarná výchova, v rámci ktorej môžete zhotoviť darček k narodeninám Ľ. Štúra, napr. model rodného domu, knihu, pero, kyticu, portrét, skladačku s fotografiami a textom a pod.
        2. informatika, na ktorej vytvoríte zaujímavú prezentáciu o tejto osobnosti
        3. dejepis, kde budete zhotovovať rodokmeň Ľ. Štúra v zaujímavej podobe, napr. ako priestorový útvar
        4. geografia, na ktorej sa pokúsite vytvoriť mapu s legendou a popisom miest spojených so životom Štúra
        5. slovenský jazyk, v rámci ktorého môžete napísať vymyslený príbeh o Ľ. Štúrovi, ďakovný list, báseň venovanú Adelke Ostrolúckej v mene Ľ. Štúra a pod.
        6. a napokon anglický a nemecký jazyk, na ktorých sa pokúsite vypracovať projekt o Štúrovi, ktorým priblížiš svojmu anglicky hovoriacemu kamarátovi zakladateľa spisovnej slovenčiny

        Hodnotiť žiacke práce budú učitelia jednotlivých vyučovacích predmetov, ktorí pošlú Vaše práce do semifinále. V poslednej fáze vymenovaná porota vyberie 40 najlepších prác, ktoré budú odprezentované počas prezentačného dňa. Autori víťazných prác sa zúčastnia dvojdňového výletu, počas ktorého sa zastavíme na miestach, kde Ľudovít Štúr žil a pôsobil.

        Želáme veľa tvorivých nápadov a šťastia pri práci.

    • Výstup na Kňaží stôl - 3.10.2015
    • Výstup na Kňaží stôl
      • Výstup na Kňaží stôl

      • 7. 10. 2015
      • Turistický krúžok na našej škole pod vedením p.uč.Blahovej a p.uč.Neuschla zahájil svoju činnosť 3.októbra 2015. Krásnu slnečnú sobotu sme využili na prvú turistiku. Deň bol ako stvorený na potulky nádhernou jesennou prírodou. Zišlo sa nás veru dosť, deti z turistického krúžku vzali so sebou aj rodičov a súrodencov. Spoločne sme strávili príjemný víkendový deň. Naša turistika začala v podhorskej dedinke Trebichava, kde práve prebiehali Dni ovocia a medu.  Cesta na Kňaží stôl nám ubiehala rýchlo. Išlo sa nám dobre, v lese bolo príjemne a hlavne veselo. Cestou sme  zbierali lesné plody, poznávali huby a dreviny. Odmenou za námahu nám bol nielen účastnícky list a sladkosť od Klubu slovenských turistov Podlužany, ale aj krásny výhľad široko-ďaleko do okolia. Cestou späť sme odbočili na Bradlo. Na tomto príjemnom  mieste sme si oddýchli a vychutnali posledné slnečné lúče. Domov sme prišli unavení, ale spokojní a plní zážitkov.

    • Projekt "Medveď"
      • Projekt "Medveď"

      • 2. 10. 2015
      • Projekt „Medveď“ - pod týmto názvom budú v termíne od 12.10.2015 – 16.10 2015 prebiehať aktivity venované najväčšej šelme v prírodnom slovenskom prostredí - medveďovi hnedému, jeho  životu, životným podmienkam a správaniu sa. V tento týždeň sa prostredníctvom výstavy na ôsmich banneroch umiestnených na dolnej chodbe školy každý žiak i návštevník školy oboznámi s faktami o tomto zvierati.

        Počas projektového týždňa žiaci 4. ročníka navštívia rezerváciu „Rysia“ vo Valašskej Belej. Samotný projektový deň je stanovený na štvrtok 15.10.2015, kedy si žiaci školy podľa záujmu vyberú z ponuky interaktívnych hier a absolvujú ich v záujmových skupinách: DVD film.  Porovnávanie váhy dospelého medveďa, mláďaťa medveďa a dieťaťa. Pozorovanie stôp zvierat. Hmatová poznávačka. Čuchová poznávačka. Chôdza naboso po rôznom pôdnom povrchu. Vyplňovačky. Vlastná prezentácia žiakov 4.A triedy o správaní medveďa hnedého pred publikom.

        Sprievodnými aktivitami budú: Výroba FOTO kalendára na školský rok 2016/2017. Výstavka plyšových medvedíkov. Literárne spracovanie témy. Výtvarné spracovanie témy.

        Radi Vás v priestoroch školy uvidíme.

  • Partneri

    • Mesto Bánovce nad Bebravou
    • Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR
    • Národný ústav cenrtifikovaných meraní
    • EXAM testing, spol. s.r.o.
    • Mlyn Klepáč, n.o.
  • Počet návštev: 9059978
      • Kontakty

        • Základná škola, Partizánska 6, 957 01 Bánovce nad Bebravou
        • Kancelária školy: 038/760 3424;
          Riaditeľ školy: 0908 752 511
        • Partizánska 6, 957 01 Bánovce nad Bebravou
          Bánovce nad Bebravou
          Slovakia
        • Vedúca školskej jedálne: 038/760 3862
    • Fotogaléria

        zatiaľ žiadne údaje