Aj keď vlk dravý nie je živočíchom, ktorý žije v našom bezprostrednom okolí, zasluhuje si našu pozornosť. Ako sa žiaci k vlkovi dostali? Na hodine anglického jazyka počúvali rozprávku o Červenej čiapočke. Rozhodli sa, že zistia, či vlk je naozaj taký zlý ako sa o ňom píše v rozprávkach. Hľadali informácie o vlkovi v knihách, na internete, zažívali život vlka v prírode s lesnou pedagogičkou. Zistili veľa zaujímavých faktov o živote vlka a potrebe ochrany tejto zaujímavej psovitej šelmy. Na stránke lesoochranárskeho hnutia VLK našli informáciu, že hoci je vlk celoročne chránený, Ministerstvo pôdohospodárstva a ochrany vidieka SR povolilo v tejto sezóne odstrel 80 vlkov.
Žiaci napísali ministrovi list so žiadosťou o celoročnú ochranu vlka. Pán minister Jahnátek sa potešil, že žiaci prejavujú veľký záujem o prírodu a živočíchy v nej žijúce a ponúkol žiakom besedu s odborníkom na vlkov, Ing. Jozefom Dóczym, PhD., riaditeľom odboru štátnej správy lesného hospodárstva a poľovníctva, ktorý sa problematike vlka dravého venuje v rámci ministerstva. Ing. Dóczy porozprával žiakom o všetkom, čo ich zaujímalo o vlkoch na Slovensku. Žiaci sa na diskusiu dobre pripravili, prezentovali svoje aktivity, pripravili si plagát za ochranu vlka , ktorý odborníkovi darovali.
Deti dostali ďakovný list z lesoochranárskeho hnutia VLK, kde ochranári ocenili ich aktivitu za záchranu prírody. Pozvali žiakov na exkurziu na územie výskytu vlka dravého.
Tešíme sa , ako dokážu aj malí žiaci komunikovať a pomôcť riešiť niektoré závažné problémy. Je to dobrá škola pre život.